Video marketéři budou obsah zkracovat.

Krátká videa vzala svět marketingu útokem a my předpovídáme, že se přenesou i do roku 2023. Ohromujících 90 % marketérů využívajících krátkou formu videa v příštím roce zvýší nebo zachová své investice a 1 z 5 marketérů plánuje v roce 2023 využít krátkou formu videa poprvé.

Zatímco dlouhá videa mohou publiku nabídnout hloubku a velké množství informací o produktu, značce nebo službách, B2C i B2B marketéři se naučili, že přejít k věci pomocí krátkých videí může být ve skutečnosti mnohem efektivnější.

Nejenže vytvoření krátkého videa zabere méně času, ale tento typ formátu dobře odpovídá rychlému tempu pozornosti online publika v různých demografických skupinách. To je pravděpodobně důvod, proč platformy jako TikTok, Reels a – v předchozích letech – Snapchat zaznamenaly rychlý růst a marketingový zájem.

Stále nejste přesvědčeni, že krátká videa mohou být ve vaší marketingové strategii účinná? Podívejte se na tento skvělý příklad videa TikTok od společnosti Canva, který diváky informuje o tom, jak snadno lze pomocí této webové stránky vytvářet profesionálně vypadající grafiku.